Hatice Karadoğan

HATİCE KARADOĞAN

İstanbul’da yaşamaktadır. İstanbul Fen Fakültesinden mezun oldu. Halen bir lisede matematik öğretmeni olarak çalışmaktadır. Eğitimine Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Yüksek Lisans Programını tamamlamış ve aynı bölümde doktora programına devam etmektedir. Kişisel ve karma sergilere katılmıştır.
Resim ve heykellerinde matematik ve uzay bilimlerinden esinlenerek yaptığı soyut çalışmalar dikkat çekmektedir.Çıkış noktasını herkesin öğrenciliğinde yabancı olmadığı “Karatahta” dan almıştır.Zahit Büyükişleyen, Ergin İnan, Aydın Ayan, Mustafa Ata, Özdemir Altan, Kaya Özsezgin, Markus Graf, Ferhat Özgür gibi değerli hocaların atölyelerine ve derslerine devam etmiştir.

HATICE KARADOGAN

She lives in İstanbul. Graduated from Istanbul University Science Faculty.Her occupation continues as math. teacher of a high school.She completed her master’s degree from Yeditepe University Plastic Arts Program and continues in the same chapter of the PhD program. Participated in solo and group exhibitions.
Painting and sculptures were inspired by her abstract studies, mathematical and space sciences.But her well known and became a famous painter with the paints by mainly blackboard imaginations. She has continued her art with the teachers asZahit Büyükleyen, Ergin İnan, Aydın Ayan, Mustafa Ata, Özdemir Altan, workshops and their lessons valuable, such as Kaya Özsezgin, Markus Graf and Ferhat Özgür.

Gösterilen sonuç sayısı: 26